Joburi in domeniul bancar

Libra Bank » Analist Credite Persoane Fizice&PFA

(job inactiv)

Locatie: Bucuresti

Data adaugarii: 2011-08-28

Departament
Divizia Analiza Credite

Responsabilitati
- Analizeaza dosarele de credit transmise de sucursale si echipa mobila, conform procedurilor in vigoare;
- Studiaza componenta acestor dosare si verifica daca acestea contin toate documentele mentionate in normele interne ale bancii, in functie de categoria de credit solicitat;
- Solicita sucursalelor si echipei mobile completarea documentelor cu informatii suplimentare atunci cand aceste informatii sunt necesare fundamentarii analizei clientilor;
- Analizeaza solicitarile sucursalelor in legatura cu modificarea conditiilor contractuale pentru creditele in derulare;
- Asigura suport personalului din sucursale, celor din vanzari si analistilor pentru activitatea de creditare persoane fizice si professionals.
- Asigura respectarea confidentialitatii operatiunilor bancare, respectarea prevederilor Regulamentului de Ordine Interioara precum si a tuturor normelor BNR si a normelor interne referitoare la operatiunile de creditare;
- Raspunde de pastrarea documentelor privind activitatea departamentului conform normelor Libra Bank.

Cerinte
Candidatul ideal

- Experienta minim 6 luni in analiza credite persoane fizice
- Studii superioare economice
- Cunoasterea limbii engleze (scris si conversational)
- Cunostinte financiar- bancare reprezinta un avantaj

Expira la: 2011-08-31

Joburi active in domeniul bancar