Joburi in domeniul bancar

UniCredit Bank » Team Leader Online Management

(job inactiv)

Locatie: Bucuresti

Data adaugarii: 2012-03-20

Divizia Retail Banking a UniCredit Tiriac Bank deserveste clientii persoane fizice si IMM, segmente pentru care  oferim produse si pachete de servicii avantajoase, care sa asigure acces simplu si rapid la finantare si in plus, control eficient asupra finantelor personale. O importanta parte a serviciilor si produselor dezvoltate in ultima perioada o reprezinta cele dedicate IMM-urilor: conturi curente, pachete de servicii, trade finance si acces la fonduri europene pentru agricultura si industrie.

Responsabilitati
- Dezvolta si inoveaza produse/sevicii tip canale alternative cu scopul de a aduce plus valoare clientilor care sustin canalele bancare traditionale;

- Administrarea initiativelor din reteaua de unitati teritoriale, in ceea ce priveste achizitiile, vanzarile incrucisate (cross selling) si migrarea catre canale alternative;

- Dezvoltarea si supravegherea arhitecturii serviciilor oferite prin terminalele non-unitati (ex.mobile banking), coordonarea activitatii non-unitati;

- Dezvoltarea si gestionarea serviciilor online banking (ex., internet banking), garantand un nivel adecvat de servicii si asigurand cele mai inalte standarde de securitate online, dezvoltarea initiativelor de vanzare incrucisata pentru clientii internet banking; definirea si administrarea contractelor comerciale cu entitati externe, furnizori de informatii si de distribuire a produselor/serviciilor/informatiilor;

- Responsabil de administrarea site-urilor de internet ale Bănci, cu scopul cresterii numărului de vizite si maximizarea oportunitătiilor de afaceri, responsabil pentru dezvoltarea de site-uri noi pentru banca, site-uri de magazine, produse / segmente;

- Responsabil de monitorizarea si testarea oricarei modificari / actualizari a aplicatiei;

- Creeaza/ actualizeaza materialele destinate clientilor (manualul utilizatorului, ghiduri de utilizare, ghiduri de ajutor);

- Acorda suport colegilor din vanzari Retail in efectuarea de training-uri;

Cerinte
Competente:

Studii superioare;
Experienta anterioara de minim 3 ani, experienta in internet banking sau digital marketing este obligatorie;
Experienta si abilitati comerciale si de marketing;
Experienta anterioara in activitatea bancara;
Engleza fluent, atat scris cat si vorbit;
Cunostinte de Project Management;
Abilitati de lucru PC – Powepoint, Excel;
Abilitati de leadership.

Expira la: 2012-04-20