Joburi in domeniul bancar

Banca Transilvania » Consilier IMM

(job inactiv)

Locatie: Slobozia

Data adaugarii: 2012-12-14

Descriere

Banca Transilvania este cea mai mare banca din Romania.

Responsabilitati
Principalele responsabilitati:

- Identificarea, contactarea si atragerea in banca a clientilor IMM potentiali;
- Identificarea nevoilor clientilor si oferirea de produse si servicii care sa li se potriveasca;
- Mentinerea relatiei cu clientii existenti prin contactarea lor cu regularitate;
- Asigurarea interfetei cu clientii IMM in etapa de monitorizare: preluare/predare de documente, obtinerea semnaturilor de la persoanele autorizate sa reprezinte clientul, lipsa de disponibilitati in cont pentru plata sumelor scadente, etc
- Intervine in colaborarea cu clientul ori de cate ori apar solicitari din partea acestuia sau pozitia bancii se modifica, in functie de evolutia relatiei contractuale.

Cerinte
Pentru a obţine acest post trebuie să ai :

- studii superioare economice;
- experienta in vanzari de minim 1 an;
- cunostiinte solide de contabilitate;
- cunoasterea mediului de afaceri local;
- capacitate de analiza si sinteza;
- orientare catre clienti si catre obtinerea de rezultate;
- abilitati excelente de comunicare si negociere;
- meticulozitate, atentie la detalii;
- dinamic, bine organizat;
- spirit de echipa, rezistenta la stres si efort prelungit;
- cunostinte foarte bune de operare PC;
- cunoasterea limbii engleze constituie un avantaj.

Vezi detalii aici

Expira la: 2013-01-14