Joburi in domeniul bancar

BNR » referent de specialitate

(job inactiv)

Locatie: BNR Centrala

Data adaugarii: 2010-06-07

Responsabilitati
Responsabilităţile postului:

•asigurarea condiţiilor tehnice de funcţionare în parametrii de precizie, randament şi eficienţă a echipamentelor automate de procesare bancnote şi monede, precum şi a instalaţiilor conexe şi/sau auxiliare din centrele de procesare numerar ale BNR;
•analiza, programarea şi executarea periodică a operaţiunilor de mentenanţă preventivă şi corectivă pentru echipamentele de procesat numerar şi a instalaţiilor conexe şi/sau auxiliare din centrele de procesare numerar ale BNR;
•analiza şi stabilirea de măsuri privind modalităţile şi costurile de asigurare a operaţiunilor de mentenanţă preventivă şi corectivă pentru echipamentele de procesat numerar şi a instalaţiilor conexe şi/sau auxiliare din centrele de procesare numerar ale BNR;
•organizarea şi exploatarea unei baze de date privind asigurarea pieselor de schimb, a reviziilor periodice şi de reparaţii capitale a echipamentelor de procesat numerar şi a instalaţiilor conexe şi/sau auxiliare din centrele de procesare numerar ale BNR;;
•analiza periodică a nivelului de încărcare operaţională a echipamentelor de procesat numerar în vederea depistării eventualelor necesităţi de sporire a capacităţilor de procesare sau de up-gradare a echipamentelor din dotare ;
•monitorizarea funcţionării la parametrii normali de productivitate şi precizie a tuturor echipamentelor de procesat numerar, astfel încât să nu fie afectate operaţiunile cu numerar derulate de BNR cu instituţiile de credit;
•efectuarea de deplasări şi acţiuni de verificare al modului de exploatare a echipamentelor de procesare a numerarului, al modului de respectare a instrucţiunilor de lucru ale producătorului echipamentelor;
•efectuarea de deplasări la sucursalele BNR în vederea asigurării activităţilor de mentenanţă preventivă şi corectivă în perioadele de indisponibilitate temporară a inginerului local de service;

Cerinte
Condiţii de înscriere la concurs:

•studii superioare tehnice (inginer specialitatea automatică sau electronică);
•vechime în specialitate de minimum 5 ani, din care cel puţin 2 ani în activităţi de întreţinere, exploatare şi/sau reparaţii echipamente electronice şi electrotehnice de tip industrial;
•cunoştinţe avansate de informatică şi analiză pe calculator;
•cunoaşterea aprofundată a limbii române;
•cunoaşterea limbii engleze - nivel avansat;
•capacitatea de a lucra în echipă, spirit de iniţiativă, rezistenţă şi capacitate de concentrare în condiţii de stres;
•disponibilitatea de a face deplasări în ţară;
•disponibilitatea de a desfăşura activitatea în condiţii de lucru de tip industrial şi program prelungit;
•apt de muncă, aspect dovedit prin adeverinţa medicală;
•să nu i se fi desfăcut contractul de munca din motive care ţin de persoana salariatului în ultimii 5 ani de activitate profesională;
•să nu aibă angajaţi în bancă soţul/soţia, părinţii, copiii, fraţii/surorile, alte rude sau afini până la gradul II inclusiv;
•să nu aibă înscrieri în cazierul judiciar;
•să nu fi participat la mai mult de trei concursuri în BNR (centrală sau sucursale) pe un post care presupune aceeaşi activitate.

Expira la: 2010-06-11