Joburi in domeniul bancar

Libra Bank » Corporate Relationship Manager

(job inactiv)

Locatie: Timisoara

Data adaugarii: 2012-04-01

Responsabilitati
- Raspunde de promovarea si vanzarea produselor bancii, oferind clientilor corporate/professionals consiliere financiar bancara prin servicii bancare de calitate, la timp si conform nevoilor acestora;
- Mentine si dezvolta portofoliul de clienti corporate/professionals si volumul de afaceri, in conformitate cu obiectivele sucursalei si targetul personal stabilit de catre director;
- Raspunde de atingerea targetului stabilit;
- Este responsabil pentru profitabilitatea relatiilor cu clientii;
- Analizeaza si verifica actele necesare acordarii creditului, intocmeste documentatia si sustine dosarul de finantare in comitetul de credite al bancii;
- Ofera clientilor informatii referitoare la operatiunile bancare derulate

Cerinte
Candidatul ideal

- Absolvent studii superioare;
- Abilitati de vanzare si comunicare;
- Atitudine proactiva;
- Capacitate organizatorica.

Beneficii
- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate
- Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator

Expira la: 2012-04-25