Joburi in domeniul bancar

Millennium Bank » Consilier vânzări

(job inactiv)

Locatie: Craiova

Data adaugarii: 2013-02-06

Responsabilitati
Participă activ la atingerea target-ului individual şi al echipei prin promovarea intregii game de produse de Retail
Prospectează piaţa, contactează clienţii, stabileşte întâlniri atât la sediul băncii cât şi la sediul clientului
Se implică în prezentări de grup la clienţi
Realizează operaţiuni specifice de casierie şi administrare conturi respectând în acelaşi timp regulile şi procedurile interne ale băncii
Introduce date referitoare la aplicatiile de credite si carduri de credit, urmareste statusul aplicatiilor, contactează clienţii pentru a le comunica statusul
Realizează şi înregistrează în sistem tranzacţii cash şi non-cash, în moneda locală şi straină
Procesează retargeri şi depuneri de numerar, ordine de plată interne şi externe, tranzacţii de tip schimb valutar şi de tip Western Union
Modifică conturi, depozite; iniţiază procedurile pentru închiderea conturilor
Este responsabil de calitatea serviciilor prestate către clienţii persoane fizice

Cerinte
Studii superioare (profilul economic reprezintă un avantaj)
Aptitudini de vânzător şi de negociator atât cu clienţi externi cât şi interni
Cunoaşterea modului de abordare a clienţilor în vânzarea directă
Cunoştinţe PC, fluenţă în engleză
Abilităţi foarte bune de comunicare şi interpersonale
Flexibilitate, orientare către client, atitudine pro-activă
Capacitate de relaţionare şi lucru în echipă
Adaptabilitate, eficienţă şi iniţiativă
Meticulozitate şi atenţie la detalii
Cunoaşterea pieţei de Retail (produse, competiţie, nevoile şi aşteptările clientelei)

Vezi detalii aici

Expira la: 2013-03-06