Joburi in domeniul bancar

Millennium Bank » Manager Relatii Vanzari de Grup

(job inactiv)

Locatie: Bucuresti

Data adaugarii: 2012-04-08

Departament
Segment de clienti:
Persoane fizice

Responsabilitati
- Reprezintă banca în relaţia cu clienţii companii in vederea incheierii de convenţii salariale
- Participă activ la atingerea target-ului individual şi al echipei prin mentenanţă portofoliu, şi focus pe achiziţia de noi clienţi
- Este responsabil de calitatea serviciilor prestate către segmentul ţintă
- Colaborează cu echipele din reţeaua retail şi corporate pentru vânzare şi servisare convenţii de salarii
- Se implică în prezentări de grup la clienţi
- Prezintă rapoarte privind tendinţele pieţei, activitatea curentă

Cerinte
- Studii superioare (profilul economic reprezintă un avantaj)
- Cunoaşterea pieţei de Retail (produse, competiţie, nevoile şi aşteptările clientelei)
- Experienţă anterioară pe o poziţie similară este un plus
- Aptitudini de vânzător şi de negociator atât cu clienţi externi cât şi interni
- Cunoaşterea modului de abordare a clienţilor în vânzarea directă
- Cunoştinţe PC
- Fluenţă în engleză
- Abilităţi foarte bune de comunicare şi interpersonale
- Flexibilitate, orientare către client, atitudine pro-activă
- Capacitate de relaţionare şi lucru în echipă

Expira la: 2012-05-08