Joburi in domeniul bancar

BNR » casier la Serviciul Casierie

(job inactiv)

Locatie: Timisoara

Data adaugarii: 2010-06-16

Responsabilitati
Responsabilităţile postului:

•efectuează operaţiuni în cadrul serviciului Casierie potirvit normelor emise de centrala Băncii Naţionale a României;
•efectuează operaţiuni de procesare a bancnotelor şi monedelor cu ajutorul echipamentelor aflate în dotarea sucursalei;
•asigură transportul şi manipularea valorilor în cadrul serviciului Casierie.
Înscrierile se fac personal, la sediul Sucursalei Timiş a Băncii Naţionale a României, B-dul I.C.Brătianu nr.1, Timişoara, jud.Timiş, tel.0256.220.924 - până la data de 25 iunie 2010, orele 12.00.

Cerinte
Condiţii de înscriere la concurs:

•studii medii;
•cunoaşterea limbii române;
•cunoştinţe de operare pe calculator;
•bune abilităţi de comunicare şi spirit organizatoric;
•disponiblitate pentru program prelungit;
•minim 5 ani vechime în funcţii specifice activităţii de casierie în cadrul BNR sau în cadrul instituţiilor de credit;
•sa aibă capacitate deplină de exerciţiu;
•apt de muncă, aspect dovedit prin adeverinţa medicală;
•să nu i se fi desfăcut contractul de munca din motive care ţin de persoana salariatului în ultimii 5 ani de activitate profesională;
•să nu aibă angajaţi în bancă soţul/soţia, părinţii, copiii, fraţii/surorile, alte rude sau afini până la gradul II inclusiv;
•să nu aibă înscrieri în cazierul judiciar, aspect dovedit prin certificatul de cazier judiciar;
•să nu fi participat la mai mult de trei concursuri în BNR (centrală sau sucursale) pe un post care presupune aceeaşi activitate.

Expira la: 2010-08-16